Manuální lymfodrenáž je prováděna jemnými hmaty za použití dětského pudru. Tato technika je velmi příjemná, úžasně si odpočinete. 

 

Manuální lymfodrenáž je vhodná pro Vás, koho trápí otoky končetin, nadváha, bolesti nohou způsobené dlouhým stáním, i pro ženy a dívky, které chtějí shodit nějaké to kilo, neboť urychluje metabolismus. Lymfodrenaž má také silný detoxikační účinek, proto je před i po lymfodrenáži třeba pít (nejlépe vodu), aby mohly být toxiny správně vyplaveny z těla ven.

 

Po provedené lymfodrenáži můžete pocítit různou reakci těla. Můžete mít pocit sucha v ústech, žízně, ospalosti, únavy, nebo naopak zvýšené fyzické energie, někdo může pocítit bolest hlavy.

 

Manuální lymfodrenáž byste neměla podstoupit v případě onkologického onemocnění, akutního bakteriálního či virového onemocnění, horečky, hnisavých kožních ran, zeleného zákalu a akutního cévního onemocnění.

V případě bolestivé nebo silné menstruace je lepší počkat až po jejím odeznění. U hodně štíhlých žen s hyperfunkcí štítné žlázy neprovádím nikdy celé tělo najednou, protože lymfodrenáž spustí a urychlí metabolismus. Totéž i v případě onemocnění jater, ledvin a srdce.

 

Pokud máte ráda i klasické masáže, časový odstup mezi provedením masáže a lymfodrenáže měl být alespoň 8 hodin.